Sposób na życie

Życie to to nazwa o całym szeregu logicznych znaczeń. Czy teoria, że byt to monotonia jest prawdziwa? Nasze przekonanie zależy od tego w jakim jesteśmy humorze, czy dobrze jesteśmy sytuowani. Codzienność, obowiązki i gonitwa sprawiają, że nieczęsto myślimy o jego sensie. Takie myśli nachodzą człowieka, dopiero wtedy, gdy jest na jakimś zakręcie, gdy sprawy wymykają się spod naszej kontroli, albo stoi przed ważną decyzją rewolucjonizującą całe obecne życie.
Człowiek jest kowalem swojego losu i nadaje sens życiu. Potoczenie się naszych losów zależy od naszych zdolności, talentu, pracowitości i mnóstwa innych przyczyn. Okno na świat stoi otworem i przyjmie każdego z nas. I wiele zależy od szczęścia, od tego kogo spotkamy na swojej drodze – przez które okno przejdziemy, albo do których drzwi zapukamy. Możliwości jest mnóstwo i jeśli dobrze wybierzemy to wejdziemy na właściwe tory swojego życia. Czasem o naszym życiu może zadecydować zbieg okoliczności, podjęcie ryzykownej decyzji, która przewróci nasze aktualne życie do góry nogami. Bywa, często, że odważne decyzje zawiodą nas do wielkiego sukcesu. Ośmieleni pomyślnością pierwszej najważniejszej decyzji chętnie sięgamy po więcej. Koleje życia mogą być skrupulatnie zaplanowane przez nas, ale równie dobrze może być przypadkiem.
Zbiegiem okoliczności może być przykładowo niezamierzone spojrzenie na ogłoszenia o pracy w gablotach informacyjnych, obok których właśnie przechodzimy. Jeśli znajdziemy tam interesujące dla nas informacje to już ten epizod może stać się pierwszym ważnym etapem naszego życia, który nada naszemu życiu tok. Interesująca i dobrze płatna praca, albo świetny pomysł na firmę to ważne fragmenty naszego życia. I nieistotne czy naszym wyborem będzie praca w biurze rachunkowym czy zdecydujemy się na prywatną działalność nasze decyzje zmienią istotnie nasze koleje losu. Życie każdego człowieka to gąszcz wyborów mniej lub bardziej kluczowe, ale w każdym razie istotnie wpływających na przyszłe koleje naszego losu, a często i naszej rodziny. Więc najlepsza rada to świadomie kierować swoim losem, żeby nie przegapić ważnych chwil.