Gabloty wewnętrzne

Jakie są sposoby przekazywania informacji do odpowiedniego celu. Jaki obrać punkt wyjścia? Wiele jest technik jej przekazu. Mechanizm przekazu uwarunkowany jest od potrzeby osoby przekazującej, do jakiego grona pragniemy ją skierować, jaki rezultat chcemy uzyskać z jej przekazu.
Przekaz skierowany do małej rzeszy ludzi może być skierowany poprzez gabloty aluminiowe, ale już do dużej społeczności, musi być właściwie nagłośniony. Do emisji takiej informacji niezbędne są teraźniejsze media. Informacja przekazana poprzez telewizję czy radio dociera zadziwiająco szybko do ogółu. Ogromna rozpiętość nadania informacji za pomocą reklamowania w telewizji czy radiu zawsze daje dobry skutek. Poświęcony program czy reklama o danej informacji uzyska swój wytyczony cel. Ale, nie wszystkie informacje chcemy przekazywać szerokiemu gronu. Często taką informację chcemy przekazać do ściśle zdefiniowanej grupy odbiorców. Załóżmy, że mamy do zbycia np. niepotrzebny przedmiot. Potrzebujemy przekazać taką informację osobom zainteresowanym takim przedmiotem, wówczas najlepszym wyjściem będą gabloty drewniane. Są one ogólnodostępne dla każdego. Mamy łatwą możliwość natrafienia na nie bo, są gęsto ulokowane w różnych punktach, które często odwiedzamy bądź przejeżdżamy w pobliżu.
Starym i dobrym środkiem przekazu jest też prasa. Codziennie wydawane gazety z wieściami z kraju i ze świata czy prasa kolorowa zawierają oprócz plotek z życia gwiazd, porad kosmetycznych i kulinarnych, ogłoszenia przekazujące informacje o sprzedaży, chęci zakupu czy zamiany.
Jednak minusem przekazu informacji takim sposobem jest fakt, że są płatne i dlatego osoba posiadająca niewielkie fundusze ma z tej przyczyny wąskie pole manewru. Informację przeczytają tylko osoby, które zakupią gazetę. Natomiast nadmieniane wcześniej gabloty wewnętrzne są uniwersalnym i całodobowym środkiem przekazu, takim który każdy z nas codziennie spotyka. Nie ważne czy w supermarkecie, na osiedlu czy obok przystanku autobusowego. Są bezpłatne i ogólnodostępnym narzędziem dla każdego, kto pragnie podzielić się informacją z innymi współmieszkańcami swoich osiedli, małych miast i dużych aglomeracji. Droga do przebycia jaką musi przebyć informacja jest za każdym razem inna i zależy od wielu czynników.